Už brzy se objeví na pultech nová kniha

Milí čtenáři, již na konci minulého roku jsme přinesli zprávu, že Artes i letos hodlá rozšířit svoji edukační činnost o novou knihu, která má vzdát hold osobnostem zábavního umění. Tentokrát má tato publikace pro Artes význam hned v několika ohledech. Nejen že rozšiřuje knižní řadu již Artesem vydaných nebo podpořených knih, ale je také dárkem Artesu pro čtenáře k 55 výročí jeho existence a zároveň rozšířením projektu Síň slávy zábavního umění. Ten dal knize nejen její název, ale také obsah. Kniha Václava Soldáta a Tomáše Hejny totiž přináší čtenářům medailony o všech 88 osobnostech, které byly do roku 2022 do Síně slávy uvedeny.

Kniha sleduje zejména jejich umělecké dráhy a profesní úspěchy, které jsou podtrženy výběrem nejznámějších nebo nejúspěšnějších filmů, písní, divadelních a muzikálových rolí či knih. Autoři se záměrně vyhýbali bulvárním tématům, a pokud to bylo možné, tak i vstupům do soukromí jednotlivých umělců. Na druhé straně zde nechybí ani četné citáty těchto osobností z filmů a písní, časopisů nebo knih. Cílem autorů v tomto případě nebylo napsat vyčerpávající životopisy – při počtu osobností by to ani nebylo dost dobře možné. Cílem pro ně bylo vyzdvihnout význam uvedených osobností ze Síně slávy pro české zábavní umění. A to se jim, jak jistě čtenáři sami zjistí, podařilo.

Signální výtisky se objevily již na předávání cen Mistr zábavního umění 2023 v Divadle Semafor, kde byla kniha představena. Oficiální křest proběhl 12. listopadu při oslavách 55 let fungování Artesu s výkonnými umělci na uzavřené akci pro VIP hosty. Za několik dnů bude kniha také uvedena na trh, aby mohla dělat radost čtenářům pod vánočními stromečky. Několik ukázek z knihy Vám však přineseme i v následujících dnech na našem webu, včetně rozhovoru s oběma autory.

Helena Lorenzová