Dvořák v Malostranské

JOSEF DVOŘÁK VZPOMÍNAL A ZPÍVAL

Další hudební odpoledne z cyklu „Pohodové melodie pro starší a pokročilé“ se konalo tentokrát v neděli 12. listopadu opět v Malostranské besedě v netradičním duchu. Nad melodiemi totiž mělo navrch mluvené slovo – hlavní protagonista, populární herec, komik a divadelní ředitel pan Josef Dvořák, také zazpíval.

Dnes to budou netypické pohodové melodie, protože se bude hlavně mluvit,“ vítal diváky první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček„Jsem přesvědčen, že to bude stejně fantastické a vtipné setkání, jako když tu byl režisér Zdeněk Troška. Moc se na hvězdu Arabely, Pana Tau, Cirkusu Humberto, Návštěvníků a spousty dalších filmů či seriálů těšíme“.

Moderátor JOŽKA ZEMAN pak přivítal spisovatelku a novinářku paní MARII FORMÁČKOVOU, která svými otázkami a postřehy zpovídala našeho Mistra.

„Jste pro, abych zpíval? Kdo je proti, je můj kamarád,“ doslova »vlétl« na pódium Josef Dvořák a svěřil se, že třicet let se o zpěv na veřejnosti nepokoušel. Vzhledem k tomu, že z hlediště se v odpovědi na jeho úvodní otázku ozývalo hlasité ANO!, nezbývalo mu, než se se svými pěveckými dovednostmi pochlubit.

Lenkou Páclovou, která se postarala o hudební doprovod k devadesátiminutové Dvořákově »talk show«, vystřihli za pomoci nahrávky Vesnickou romanci Suchého a Šlitra, ca což byli odměněni bouřlivým potleskem. Tím obecenstvo nešetřilo celých devadesát minut, kdy Josef Dvořák ve společnosti spisovatelky Marie Formáčkové vzpomínal na své dětství, divadelní začátky i filmy a seriály, ve kterých účinkoval.

Nezapomněl ani na výraznou postavu vodníka Čochtana – klasický repertoár od Jana Wericha, ani na jedinečné dabování Večerníčků s MAXIPSEM FÍKEM. Na závěr velmi podařeného odpoledne pro pražské seniory ještě zazpíval mladý nadějný zpěvák MARTIN Růža několik hitů z dílny hudební skupiny QUEEN a od skladatele Karla SVOBODY nestárnoucí LADY CARNEVAL.

Převážně seniorské publikum hýřilo nadšením.

Václav Stach