Artes opět podpořil dětský den ve Velkých Přílepech

Stejně jako loni byl i letos Artes spolu s Olympií mezi sponzory akce určené dětem ve Velkých Přílepech. I když je to jen minimální částkou, udělala velkou radost víc než 150 dětem, které si přišly užít různé sportovní soutěže, střelnici, dětské písničky, bohatou tombolu a soutěže o nejkrásnější kostým, obrázek a mnoho dalšího.

Je pravdou, že akce pro děti nejsou právě doménou Uměleckého sdružení Artes, ale i zde se objevily písničky některých našich členů a samozřejmě i Mistrů. Vždyť co by byl dětský den bez Holek z naší školy Standy Hložka, bez Saxány Petry Černocké, písniček Jaroslava Uhlíře, Ivana Mládka nebo Dády Patrasové. S potěšením jsme mohli sledovat, že jejich hity jsou i dnešními dětmi známé, že si je s námi staršími zpívají, tancují na ně, že je jednoduše znají! A tak se Artes prezentoval právě jejich prostřednictvím.

Není to zdaleka poprvé, co se Artes ve Velkých Přílepech aktivně zapojil. Už Richard Adam se prostřednictvím bývalé starostky a rozhlasové moderátorky Věry Čermákové ve Velkých Přílepech objevil, a po něm díky kulturnímu zápalu paní starostky celá řada dalších osobností, které jsou buď členy Artesu nebo s ním spolupracují. Pravidelně tu vystupuje třeba Upír Krejčí se svojí dětskou divadelní show, ale v Přílepech se objevili třeba i Milan Drobný, na posledním Přílepském ladění Jiří Štědroň, dále tu působí velký přítel Artesu kameraman a fotograf Jiří Kučera a spolu s ním bydlí v obci také současný člen Artesu, šéfredaktor Olympie a odpovědný redaktor místního zpravodaje Tomáš Hejna. Ten patří také mezi organizátory této akce, kde v letošním roce, věnovaném tematicky pohádkovým postavám, vystupoval v úloze loupežníka Rumcajse. Zmínku si ale zaslouží skutečnost, že tato akce, kterou po čtyřech úspěšných ročnících můžeme už označit za akci tradiční, se odehrála zejména díky nadšení místní skupinky nazývané Rychlá rota a podpoře místních firem a podnikatelů (jejich seznam najdete na přiložené fotografii). Každým rokem jich přibývá, a tak se rozšiřují a vylepšují i soutěže, je tu bohatá tombola, výzdoba, děti dostávají zdarma malinovku a sladkou odměnu za splnění všech disciplín a k tomu diplom. Jedním z partnerů akce je také Nakladatelství Olympia, které věnovalo do tomboly své knihy. Mezi nimi byly i tituly vydané ve spolupráci s Artesem.

Ve Velkých Přílepech zůstane Artes i v příštích měsících a letech. Artes tu totiž bude pořádat ve druhém pololetí dvě besedy Setkání s mistry, výstavu Muzeum zábavního umění a podpoří i další výstavu 100 osobností na Kralupsku, Slánsku a Kladensku k nové knize již zmíněného Tomáše Hejny, autora edice Přemyslovská knihovna. A jeho akce se v Přílepech budou jistě konat i v příštích letech díky spolupráci se zdejší knihovnou a uměleckou galerií.

Helena Lorenzová