Mgr. Stanislav Hložek

se narodil v Kroměříži 16. září 1954

Stálice naší populární hudby. Nejvíce zazářil spolu s Petrem Kotvaldem v osmdesátých letech s Hanou Zagorovou a Orchestrem Karla Vágnera. Byla to dlouholetá hvězdná kariéra, která se ho drží dodnes.

Sice je vystudovaný stavař – průmyslovák, ale brzy začal i pěveckou kariéru. Průběžně vystudoval i Lidovou školu umění v Hulíně obor akordeon a soukromě se učil i zpívat.

V roce 1974 se umístil jako druhý na republikové pěvecké soutěži Intertalent v tehdejším Gottwaldově, dnes opět Zlíně, tam si ho všiml již tehdy známý lovec talentů Karel Vágner a stáhl ho k sobě a ke spolupráci s Hankou Zagorovou.

Jeho největším hitem, který dodnes zpívá i mladá generace jsou nestárnoucí „Holky z naší školky“. Nemenší trvalkou je i „Můj čas“ ze seriálu Sanitka.

Standa se velmi zabydlel i v televizi, kde působil jako moderátor dětských pořadů Magion a Vega. Neminul ho ani muzikál. Jako Porthos si zahrál ve Třech mušketýrech.

Co by to bylo na Moraváka, kdyby zůstal stranou folklor. Takže si zazpíval i v Posezení u cimbálu.

Střídavě žije v Praze a ve Zlíně, kde léta působí jako redaktor regionálního rozhlasu. Vždyť si vystudoval i novinařinu na Karlově universitě. Stále spíše sólově vystupuje, často v programech pro seniory.

V roce 2019 byl oceněn jako Mistr zábavního umění a současně uveden do Síně slávy.

Václav Soldát