Mistři zábavního umění 2023 – nominace – Monika Absolonová

Zanedlouho se uskuteční již osmý ročník oceňování Mistrů zábavního umění, které vyhlašuje Umělecké sdružení ARTES. Tentokrát to bude koncem září v Divadle SEMAFOR při velkém setkání umělců zábavných žánrů.

Postupně Vám zde představíme ty, kteří ocenění obdrží tento rok. Abychom nikomu nenadržovali, tak je uvedeme v abecedním pořadí a samozřejmě přednost mají ženy:

Monika Absolonová         zpěvačka a herečka

Narodila se 27. 9 .1976

„Teď královnou jsem já“ a hned je jasno, že hit z muzikálu Angelika zpívá právě Monika.

Po dětském zpívání v Kühnově dětském sboru i tréninku u Lídy Nopové začala brzy profesionálně zpívat a svoji nejlepší „parketu“ našla v muzikálech. Její první byl Dracula, následoval Krysař, Rebelové a jiné. Nejlepší role ale měla u Michala Davida v divadle Broadway v celé sérii počínaje Kleopatrou, pak Tři mušketýři (Milady), v Angelice, Noci na Karlštejně a dalších.

V letech 2002 a 03 byla ve Zlatém slavíku vyhlášena jako Skokanka roku a v roce 2002 nominována na cenu Thálie za Kleopatru.

Hrála a zpívala v muzikálu Funny Girl v divadlech v Ústí nad Labem, Ostravě i pražském Studiu Dva. Uplatnila se i v dabingu a několika filmech Zdenka Trošky.

Vždy usměvavá, s výrazným hlasem i dokonalým hereckým projevem.

Václav Soldát