SWING NA STŘELÁKU

NA TROPICKÉM KONCERTU ZNĚL JAZZ A SWING

Ani stupnice teploměru překonávající tropickou třicítku neodradila v neděli 9. července diváky od návštěvy dalšího z koncertů cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Na Střeleckém ostrově tentokrát vyhrával BAR Q Vladimíra Bára.

„Máte můj veliký obdiv, že jste dorazili,“ vítal posluchače první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček. „Jsem připraven povolat naše dobrovolné hasiče se stříkačkou, aby nás případně ochladili. Ale doufám, že to nebude potřeba,“ dodal s tím, že na jazzové, swingové či bluesové skladby se moc těší.

Během hodinu a půl trvajícího koncertu zazněly skladby jako Summertime, Blue Moon, California Dreaming či Sunny. Spolu s přibližně dvěma stovkami tuzemských i zahraničních diváků si některé z nich pobrukovala také někdejší hvězda divadla Semafor Miluška Voborníková: „Jsem doslova nadšená,“ nešetřila chválou. „Bála jsem se vedra, ale tady, u Vltavy, je krásně a příjemně. A zpěvačka je opravdu skvělá. Zpívá jako z praku – i velmi těžké věci lehounce, nádherně, je vidět, že má talent,“ ocenila jedinou ženu mezi trojicí muzikantů Štěpánku Tomášovou.

Koncert swingového kvarteta připravilo pro posluchače Střeleckého ostrova Umělecké sdružení ZE SRDCE spolu s dramaturgií Malostranské besedy. Pořadem provázel předseda uměleckého sdružení ARTES a velký příznivec swingových melodií Jožka ZEMAN.

Václav Stach

Ze srdce