HEIDI JANKŮ 60 LET

Je to neuvěřitelné, ale tohle děvče, „když se načančá“, jak zní název její nejpopulárnější písničky, pořád vypadá nanejvýš na dvacítku.

Narodila se 23. listopadu 1962 v Ostravě a tam také začala její pěvecká kariéra. Protože pochází a vyrůstala v muzikantské rodině, tak zcela samozřejmě od dětství hrála na klavír a zpívala i v pěveckém sboru.

Brzy si jí všimli místní hudebníci, a tak začala zpívat s malou kapelou na tanečních zábavách. Ale první nahrávky měla s cimbálovou s lidovkami.

Zkusila konkurz do kapely tehdy vycházející hvězdy Pavla Nováka. Uspěla a jezdila s nimi po koncertních šňůrách. To už si jí ale vyhlídl známý kapelník (a posléze i její osudový muž) Ivo Pavlík. S ním zpívala a rozvíjela svoji pěveckou kariéru po dlouhá léta.

Všimla si jí i televize Barrandov, pro kterou začala moderovat netradiční zábavné pořady. Nejznámější byl mírně intimní magazín „Intim Night“.

Stále zpívá s kapelou Ivo Pavlíka juniora. Nezapomíná ani na vystoupení pro seniory. V roce 2021 bylo oceněna jako MISTR zábavního umění a byla současně uvedena do Síně slávy.

Před časem jsem si s ní rád povídal o jejím životě a práci. Navštivte rubriku Rozhovory.

Přeji i za další kamarády z ARTESU pořád samé zdraví a dobrou náladu

Václav Soldát