Mistři zábavního umění 24. září

Tak už to stojí zato, zveřejnit, že již po osmé se budou udělovat ocenění Mistr zábavního umění, tentokrát v Divadle SEMAFOR. Postupně zde uvádíme nominace.

V Semaforu se vlastně setkají osobnosti zábavy, které se tak často ani nemohou potkat. Svoji účast potvrdili mj. Yvetta Simonová, Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Jitka Molavcová, Lucie Bílá, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Jiří Suchý, Josef Zíma, Karel Šíp, Josef Dvořák, Dalibor Janda, Petr Janda, Veronika Žilková, Michal Suchánek, Václav Kopta a další tvůrci.

Pokračujeme této souvislosti se zveřejňováním nominací na Mistry 2023:

Veronika Žilková      herečka

Narodila se 16. října 1961

Komediální herečka, dabérka i moderátorka.

Známe jí z desítek filmů a televizních inscenací, mnozí si vzpomenou zejména na její aktivitu v komediálních seriálech „Tele, tele“ a dalších. Neméně zajímavé ale jsou i její dokumenty o Izraeli.

Ještě jako studentka gymnázia zpívala v legendárním souboru Chorea Bohemika Jaroslava Krčka. Po vystudování DAMU začala hrát v mnoha divadlech. V Hudebním divadle Karlín, v Divadle na Vinohradech i hlavní roli „Adina“ v letech 1995-2013, ale i v ABC, Na Fidlovačce, Činoherním klubu a dalších.

Zcela samozřejmě excelovala ve filmech i televizi. První ocenění „Český lev“ získala za vedlejší roli ve filmu „Zapomenuté světlo“ v roce 1966. Pak přišli např.!“ Krakonoš a Lyžníci“, „Kamarád do deště“ až po „Babovřesky“ či „Anděl páně“. V televizi hodně účinkovala hlavně v seriálech, začalo to v „My všichni školou povinní“ v roce 1984, přes „Tele, tele“ s Richardem Genzerem, Michalem Suchánkem a Josefem Cardou“, přes „Ošklivka Katka“, i „Vyprávěj“ v letech 2009-13 a dalších. Filmů a seriálů byly už desítky, skoro ke stovce. Hodně z nich i dabovala.

Je dokonalá především v rolích mírně střelených ženských, hýřících úsměvem a dobrou náladou v každé situaci.

Jak to všechno může dodnes zvládat?!

Václav Soldát