Dechovka jede a nemá chybu

DECHPARÁDY OPĚT ZAHŘMÍ KRAJEM

Dvě zajímavé přehlídky dechových hudeb se budou konat ve Středočeském kraji. Setkání dechovek na zámku Stránov a Kněževeská dechparáda se již zařadily mezi významné akce ve středočeském regionu. Festivaly se konají za finanční podpory Ministerstva kultury, Středočeského kraje, Uměleckého sdružení ARTES, OSA, Nadace Život umělce a Nadace Český hudební fond.  Záštitu nad festivalem převzal Mgr. Václav Švenda, radní Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.   

19. Setkání dechovek na zámku Stránov

V neděli 28. května proběhne od 14 hodin v areálu zámku Stránov v Jizerním Vtelně u Mladé Boleslavi již devatenáctý ročník Setkání dechovek na zámku Stránov. Pořadatelé připravili pro milovníky dechovky bohatý program doplněný o zajímavé prezentace.

Diváci se mohou těšit na Pernštejnku, Libkovanku, přijede zahrát Malá muzika Nauše Pepíka a celé finále bude patřit tradičně Krajance se svými sólisty Ivanou Zbořilovou, Ivanou Jelínkovou, Jiřím Škvárou a Vratislavem Velkem. Festival moderuje Karolína Hrůzová. Diváci mohou navštívit i samotný zámek Stránov. Zámek je původně pozdně gotický hrad, později přestavěný renesančně. Na konci 19. století prošel dalšími úpravami podle návrhu architekta Josefa Schulze. Od roku 1917 byl vlastníkem Josef Šimonek, bývalý prezident Škodových závodů v Plzni a senátor.

Mediálně festival podporují: Dechovka, to je naše, Radio Dechovka, Signál Radio a První Boleslavská TV.

Občerstvení pro návštěvníky je zajištěno přímo v areálu konání dechparády, v letošním roce opět s ochutnávku vín z vinařství Hruška.

Vstupné na festival, který se koná za každého počasí, je 250 Kč.

 

20. Kněževeská dechparáda

Modrá muzika Zdeňka Thumy, Veselka, Túfaranka a Krajanka Václava Hlaváčka. Na tyto kapely se mohou těšit milovníci dechovky, kteří přijedou v neděli 4. června do Kněževse u Rakovníka na jubilejní 20. ročník Kněževeské dechparády.

Začátek celého festivalového odpoledne, které proběhne na Václavském náměstí v Kněževsi, je naplánován na 14 hodinu. Festivalovým odpolednem bude diváky provázet Karolína Hrůzová. Mediálními partnery Kněževeské dechparády jsou Rakovnický deník, Rádio Dechovka, Signál Rádio a časopis pro milovníky dechové hudby Dechovka, to je naše!  

Festival se koná za každého počasí, vstupné na celé odpoledne je  250 Kč.

Václav Hlaváček