Tento týden nejdete na stáncích!

Pokud jste už dočetli poslední vydání časopisu RETRO, o jehož vydání jsme Vás informovali před týdnem, rozhodně nezoufejte. Na stáncích se totiž objevilo nové RETRO LEGENDY, zvláštní speciál, který je zaměřený na životy hvězd. Tentokrát těch, jejichž kariéra trvala pouze krátce. A tak se hned na obálce můžeme pokochat pohledem na sličnou Jan Rybářovou, kterou známe třeba z filmu Stříbrný vítr nebo z trilogie Otakara Vávry o husitech. Její život byl krátký a osud tragický, dostala se totiž do spárů lásky, kterou neunesla. Ale neprozrazujme.

Mnohem méně známý je Eliška Pleyová, herečka, která zemřela v pouhých 32 letech. Protože ale o ní máme pro Vás připravený na duben celý článek, počkejte si až na něj. Rozhodně ale stojí za to připomenout si Zorku Janů, sestru Lídy Baarové, dodnes trochu upozaděnou na úkor slávy své sestry. Velice zajímavou a téměř neznámou osobností je naproti tomu Mirko Eliáš, který žil na světě pouhých 39 let, a proti němu opět méně známá Nora Cífková, herečka proslavená rolí komtesy Hortensie z Babičky, která zemřela až v roce 2017 téměř zapomenutá. Dále tu najdeme Xenu Longenovou (o které se můžete dočíst opět na našich stránkách hned v několika článcích), Věru Gabrielovou, Boženu Šustrovou a další. Bonusem jsou Jiří Suchý a Jiří Grossmann. Zkrátka koupí tohoto časopisu rozhodně získáte unikátní čtení na cesty nebo na pohodový víkend.

Dnes Vám přinášíme zprávu také o dalším časopise, který se objevil nedávno na našich stáncích a nyní se dostal až k nám. Nové číslo NOSTALGIE. V čísle najdete články o Janu Třískovi, Josefu Větrovcovi, Janě Štěpánkové, Josefu Větrovcovi a vůbec v celém vydání nejdete neuvěřitelné množství článků a zmínek o plejádě českých hvězd. Musíme předem říct, že tento časopis je pojatý poměrně hodně bulvárně, ovšem nedejme se zmýlit prvním pohledem. Bulvární obsah se většinou týká hlavně titulků a popisků u fotografií, jinak se jedná o vcelku pozitivní obsah, který je založený na jinde publikovaných a autorizovaných rozhovorech, osobních výpovědích nebo knížkách. Třeba náš Mistr zábavního umění Milan Drobný, nad jehož rozhovorem v časopise se hrdě nese název rubriky Živá legenda, nám potvrdil, že článek nadepsaný Dluh za auto splácel Chladilovi zpěvem je opravdu založen na pravdě. Chladil mu totiž půjčil na automobil v Tuzexu a dohodl se, že si bude dluh vybírat zpátky tím, že s ním bude Milan Drobný vystupovat po určitou dobu zdarma. Chladil ho navíc naučil řídit. Tak si pořídil Milan Drobný svůj automobil dokonce dřív, než měl řidičák.

Velmi zajímavý článek v Nostalgii je také věnován sestrám Bartošovým Ivetě a Ivaně. Jste zmateni? Neváhejte a kupte si tento časopis. Jako bonus si můžete zaluštit ve dvou křížovkách nebo si zpříjemnit víkend s několika dobrými sladkými recepty. Nostalgie je jednoduše recept na pohodové čtení pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a přitom se dozvědět třeba i pár zajímavostí, které zatím neznají.

Tomáš Hejna