Zdeněk Troška v Malostranské besedě

V rámci cyklu POHODOVÉ MELODIE PRO STARŠÍ… proběhl v Malostranské besedě další z dílů tentokrát věnovaný úspěšnému filmovému režisérovi. ZDENĚK TROŠKA v horkém nedělním odpoledni 10.září dorazil do centra Prahy ze svých domovských šumavských Hoštic v typických vietnamkách a kraťasech.

„Všechny dámy tady jsou více méně samý Kelišky a Konopnice, takže s těmi se určitě lehce domluvím,“ komentoval hlavní protagonista složení publika s odkazem na postavy své proslulé filmové trilogie Slunce, seno… Divačky (i několik diváků) devadesát minut bavil vzpomínkami na dětství a historkami z natáčení svých nejznámějších filmů, zejména zmíněné trilogie. Několikrát se dočkal výbuchů spontánního smíchu i potlesku na otevřené scéně. Bylo to bezvadný, já jsem se u toho řehtala nahlas!“ Tak ohodnotila atmosféru jedna z divaček vycházející ze sálu Malostranské besedy.

Melodií se tentokrát zaplněné hlediště dočkalo o něco méně, o to víc však bylo humoru typického pro režiséra Zdeňka Trošku. Zazněly i tři písničky v podání Lenky PÁCLOVÉ s kytarou.

„Užil jsem si to moc a očividně nejen já,“ pochvaloval si po skončení pořadu první místostarosta Prahy 1 David BODEČEK, který spolu s Jožkou ZEMANEM pořad zahájil. Diváci se upřímně bavili, zavzpomínali a odcházeli domů spokojeni a s úsměvem. Pořad připravila Umělecká agentura ARIANA za podpory sponzorů a Městské části Praha 1.

Václav Stach