Zemřel velký komik Josef Náhlovský

7. dubna 2022 nás navždy opustil skvělý a oblíbený bavič a moderátor Josef Alois Náhlovský, a to po krátkém závažném onemocnění. Svoji kariéru začínal po boku Petra Novotného a skupiny Fešáci, později působil především po boku Josefa Malého (1955 – 2018) a Karla Šípa, s nimiž vystupoval při mnoha televizních pořadech a „sňůrách“ napříč celou českou republikou. Jeho humor byl laskavý a spočíval především v obratném využívání češtiny v kombinaci s „rádoby prostou mentalitou“ samotného Náhlovského, který vystupoval v roli „prosťáčka“.

Ve skutečnosti byl Náhlovský velmi inteligentní člověk. Původně byl učitelem českého jazyka, což zúročil právě při svých výstupech na veřejnosti. Známý byl také jako „poslední žijící Krušnohorec“, čímž se vtipně hlásil ke svému rodišti Lomu u Mostu (*15. prosince 1949). O Krušnohorcích hovořil jako o samostatném národu a v jedné ze svých knih popsal i jeho fiktivní dějiny. Kromě toho se proslavil jako hypochondr, čehož uměl rovněž využít při svých humorných výstupech na veřejnosti.

Byl velkým přítelem Artesu, členem jeho Kolegia a od roku 2021 je uveden v Síni slávy zábavního umění. Zemřel ve věku 72 let!

Tomáš Hejna

Zavzpomínejte s námi na Josefa Aloise Náhlovského a jeho laskavý a inteligentní humor: