Je radost pozdravit MISTRA ZÁBAVY

Josef Zíma se narodil 11. května 1932

Když oslavoval své jedinečné kulaté životní výročí, vynechal jen málokterý z těch gratulantů, kteří o té události psali, alespoň zmínku o princi Radovanovi, Zímovy úspěchy v oblasti popu, anebo podobně vítězné časy Divadla ABC, či populární Vlachovky. Já měl ovšem to potěšení vídat jej ještě jinak.

V Lucerně, která samozřejmě stála na lidové zábavě, jsme pana Zímu jaksi neměli. Tehdy se mezi námi něco nepodařilo, i když – jak jsme si naštěstí vysvětlili později – nebylo to vina ani moje, ani jeho. Zato když byl dekorován Zlatým Mistrem zábavy, u toho jsem už zase byl. Takže dobře vím, jak skvěle „dostal“ i tenkrát doslova celé publikum, co všechno mu předvedl, i jak dlouho mu to vydrželo, dokonce daleko přes původně smluvený časový limit. Přitom pořád tak skvěle, až jeden zíral.

Přirozeně, že se zřetelem k výšinám svého současného věku absolvuje svá vystoupení v sedě na decentní barové stoličce. Jenomže tahle podružná technická drobnost ani trochu nepřekáží vůbec ničemu z toho, co dodnes dokáže nabídnout už několika generacím svých pořád jím tolik nadšených fanoušků. Řekl bych dokonce, že je nás, kteří na pana Josefa Zímu, na to všechno, co je za ním, i co pořád ještě dovede, myslíme s láskou, takový zástup, že jeho konce nedohlédneš. Přeji tedy nejen nám všem takovým, aby nás takto obdarovával a také překvapoval ještě hodně dlouho.             

Váženému jubilantovi gratuloval k jeho narozeninám

                                                                                                           Václav Junek