Ohlasy Mistrů 2023

Napočítal jsem téměř padesát ohlasů v různých mediích na letošní udělování cen Mistr zábavního umění 2023. Podívejte se jen na tři ukázky.

Absolonová, Kopta, Suchánek a Žilková jsou Mistry zábavního umění

Vydavatel: Česká tisková kancelář (cz-47115068) ● Autor: hrm, mol Praha 24. září (ČTK) –

Mistry zábavního umění se dnes při setkání v divadle Semafor stali Monika Absolonová, Václav Kopta, Michal Suchánek a Veronika Žilková. Umělecké sdružení Artes, které ceny udílí, předalo i ocenění za celoživotní přínos českému showbyznysu celkem 12 osobnostem z řad zpěváků či herců. Titul Mistr zábavního umění je v rámci českého uměleckého světa podle pořadatelů jedinečný tím, že ho předávají umělci umělcům. Ceny za celoživotní přínos showbyznysu dostali Helena Vondráčková, Yvetta Simonová, Jitka Molavcová, Lucie Bílá, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Jiří Suchý, Josef Zíma, Josef Dvořák, Petr Janda, Karel Šíp a Dalibor Janda. Ocenění Mistr zábavního umění je uznáním pro umělce, kteří svou tvorbou přispěli k obohacení české zábavní kultury. Návrhy na nominace vznikají na základě hlasování Kolegia zábavního umění, které čítá na 130 členů z řad herců a muzikantů.

Všichni nositelé titulu Mistr zábavního umění jsou automaticky zařazováni také do Síně slávy zábavního umění. Letošní laureáti se tak přidají ke jménům, jako jsou Jiřina Bohdalová, Miroslav Donutil nebo Hana Zagorová. Ta jako dosud jediná získala titul in memoriam. „Cena pro Hanku Zagorovou předaná in memoriam byla vloni výjimkou proto, že nás nečekaně opustila zhruba měsíc před konáním slavnostního večera. O své nominaci věděla a na předání ceny se velmi těšila. Kromě Síně slávy zábavního umění byla zařazena i do Síně legend zábavního umění, která slouží jako vzpomínka a ocenění pro ty, kteří tu s námi již nemohou být. Přidala se tak k legendám, jako je Vladimír Menšík, Josef Kemr nebo Eva Pilarová,“ uvedl Josef Zeman, předseda pořádajícího uměleckého sdružení Artes. Letos se ceny předávaly poosmé. Artes je profesní organizací interpretů a tvůrců zejména zábavního umění. Chce umělce zastupovat, hájit jejich umělecké, sociální a další zájmy. Spolupracuje s dalšími organizacemi umělců a pracovníků v kultuře a pořádá umělecké akce, přehlídky tvůrčí činnosti či odborné semináře. V čele Artesu stojí jako jeho předseda moderátor Josef Zeman a v jeho výboru je také třeba šéfredaktor Nakladatelství Olympia Tomáš Hejna, režisér Tomáš Magnusek, zpěváci Stanislav Hložek a Jiří Helekal nebo filmový režisér a dramaturg Steve L. Lichtag. hrm mol Autor: mol, hr

Fotožurnál:

Jiřina Bohdalová má nové fáro. Na slavnostní akce jezdí bagrem Online ●

aplausin.cz (Společenské) ● 25. 9. 2023, 11:30 Vydavatel: herminapress, s.r.o. (cz-29149045) Odkaz: https://www.aplausin.cz/node/6441 Jiří Štědroň, Yvetta Simonová Zdroj: herminapress

Velká koncentrace hereckých a pěveckých hvězd byla k mání v hledišti divadla Semafor. Moderování předávání prestižních cen Mistr zábavního umění se poprvé ujal beatboxer Endru a něco z jeho umění předvedla Jiřina Bohdalová. A to ještě netušila, že si na odvoz počká na bagru. Na již osmé předávání prestižních cen přišla i „potlučená“ Helena Vondráčková, letošní jubilantka Yvetta Simonová, Lucie Bílá, Monika Absolonová, Jiří Štědroň, Petr Janda, Dalibor Janda a další umělci. Titul Mistr zábavního umění je na poli ocenění v rámci českého uměleckého světa jedinečný tím, že ho předávají umělci umělcům. Návrhy na nominace vznikají na základě hlasování Kolegia zábavního umění, které čítá na 130 členů z řad herců a muzikantů. Letos byli na prestižní cenu od svých kolegů nominovaní Monika Absolonová, Václav Kopta, Michal Suchánek a Veronika Žilková.

Kromě ocenění Mistr zábavního umění 2023 se během slavnostního odpoledne předávali ceny také za celoživotní přínos českému showbyznysu. Nominovanými na tuto cenu jsou Helena Vondráčková, Yvetta Simonová, Jitka Molavcová, Lucie Bílá, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Jiří Suchý, Josef Zíma, Josef Dvořák, Petr Janda, Karel Šíp a Dalibor Janda. Všichni nositelé titulu Mistr zábavního umění jsou automaticky zařazováni také do Síně slávy zábavního umění. Letošní laureáti se tak přidají ke jménům, jako je Marie Rottrová, Miroslav Donutil nebo Hana Zagorová. Ta jako dosud jediná získala titul in memoriam. „Cena pro Hanku Zagorovou předaná in memoriam byla vloni výjimkou proto, že nás nečekaně opustila zhruba měsíc před konáním slavnostního večera. O své nominaci věděla a na předání ceny se velmi těšila. Kromě Síně slávy zábavního umění byla zařazena i do Síně legend zábavního umění, která slouží jako vzpomínka a ocenění pro ty, kteří tu s námi již nemohou být. Přidala se tak k legendám, jako je Vladimír Menšík, Josef Kemr nebo Eva Pilarová,“ říká Josef Zeman, předseda uměleckého sdružení Artes. Akci pořádá umělecké sdružení Artes, které se dlouhodobě zasazuje o podporu umění a kultury v České republice, společně se společností Intergram. Ceny Mistr zábavního umění jsou symbolem jejich oddanosti a vášně pro umění.

Autor: Milena Hermanová

Konec obav: Vondráčková s Bohdalovou po zdravotních problémech překvapily

Online ● tn.nova.cz (Zprávy / Politika) ● 25. 9. 2023, 11:34 Vydavatel: TV Nova s.r.o. (cz-45800456)

Odkaz: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/523708-

Konec-obav-vondrackova-s-bohdalovou-pozdravotnich-problemech-prekvapily Helena Vondráčková a Jiřina Bohdalová | Zdroj: Profimedia Ester Kabelová 25. 9. 2023,

Zpěvačka Helena Vondráčková s hereckou legendou Jiřinou Bohdalovou pořádně nahnaly strach svým fanouškům. Oblíbené hvězdy se v poslední době potýkaly s vážnými zdravotními potížemi. Zatímco Bohdalová před několika měsíci přiznala, že prodělala plicní embolii, Vondráčková před týdnem spadla ze schodů a zranila se. Teď se ale obě dámy potkaly v divadle a zdá se, že jsou už fit. Na nedělním udílení cen Mistrů zábavního umění, které se konalo v divadle Semafor, dorazilo mnoho hvězd. V první řadě zářila s úsměvem i zpěvačka Helena Vondráčková, pro níž před týdnem musela jet dokonce záchranka. Popová legenda totiž upadla ze schodů a ošklivě se uhodila do hlavy. Podle fotografie, kterou zveřejnila herečka Veronika Žilková na sociálních sítích, je zpěvačka už v pořádku. „Šla jsem do divadla a plné hlediště hvězd, co asi dávají?“ napsala Žilková, která seděla po boku svého přítele Josefa Holomáče hned za Vondráčkovou. Té dělali v první řadě společnost Lucie Bílá s partnerem a Jiřina Bohdalová s miliardářem Ľubomírem Fockem. Ačkoliv před pár měsíci Bohdalová kvůli plicní embolii bojovala o život, na slavnostním večeru vypadala opět fit. V jaké kondici se obě celebrity předvedly, uklidnilo i řadu fanoušků. „Taková síla legend naší kultury, jsem šťastná, že jsou mezi námi. Hlavně zdraví bych jim popřála při objetí. Jsou krásní,“ napsala jedna ze sledujících Veroniky Žilkové k fotografii na instagramu.

Kromě hezkého zážitku si Vondráčková s Bohdalovou z večera odnesly i prestižní cenu za celoživotní přínos showbyznysu. Mezi oceněnými byl například i herec Josef Dvořák, Dalibor Janda, Monika Absolonová, Jiří Suchý a mnozí další.

TN.cz Autor: Ester Kabelová