TVŮRCI ZÁBAVY

ARTES spolu s nakladatelstvím OLYMPIA vydal publikaci TVŮRCI ZÁBAVY 2017 – 2019. Představuje se vám soubor více než třiceti rozhovorů s osobnostmi zábavního umění.

Najdete zde známé tvůrce, jako jsou např. Gustav Oplustil, Eduard Hrubeš, režisér Jiří Adamec, Jitka Molavcová, Václav Hybš, František Ringo Čech a další. Představí se vám i lidé, kteří jsou spíše v pozadí, ale bez kterých by to nešlo, např. dramaturg Ivan Rössler, skladatel Zdeněk Barták, textař Honza Krůta, ale i třeba manažer Lucie Bílé, organizátor vesnického Woodstocku a další. Nezapomenutelné jsou i vzpomínky Václava Upíra Krejčího, moderátorů Miloše Skalky, Petra Salavy, Renée Nachtigallové. Objevem i pro vás mohou být zážitky režiséra podmořských filmů Steve L. Lichtaga, předního fotografa umělců Františka Jiráska a třeba uměleckého šéfa divadel v Chebu a Karlových Varech Zdenka Bartoše. Mohli bychom jmenovat další a další.

Na jejich rozhovory reagují reminiscence autora ze života v zábavě za téměř čtyřicet let.  Pojetí všech vzpomínek bylo jednoznačné. Žádná politika, žádný bulvár, jen trochu vzpomínek, zážitků, kvalitního řemesla v zábavním umění.

Kniha je již k mání na webu iolympia.cz, v malém útulném knihkupectví SAMSA v pasáži Lucerna a určitě brzy, jak se říká „u všech dobrých knihkupců“. Přejeme vám příjemné počtení. Další nové rozhovory najdete na našem webu zabava-artes.cz