KAPELA TŘEHUSK HRAJE

Kapela TŘEHUSK z Berouna

hraje na jarmarcích, masopustech, v hospodách i na tanečních zábavách už od roku 1985. Písničkami vypráví příběhy ze staré Prahy i z okolí Berouna. TŘEHUSK je zkratka tří slov, a sice TŘEbaňská HUdební SKupina. „Vypovídá to o tom, že jsme v roce 1985 vznikli v takové malé vesničce na pravém břehu Berounky, která se jmenuje Zadní Třebaň“, vysvětluje kapelník Miloslav Frýdl, který patří k zakládajícím členům kapely.

TŘEHUSK hraje především staropražské a lidové písničky, a právě proto rozdávali úsměv, radost a dobrou náladu všem účastníkům Zahradní slavnosti v Domově seniorů na Praze 11 Háje. Představení se odehrálo ve středu odpoledne 16.srpna a přítomným zazpívala i Lenka Páclová s doprovodem na kytaru.

O úvodní slovo se postarala ředitelka Domova paní Dagmar Zavadilová spolu s předsedou sdružení Artes Jožkou Zemanem. Ostatně právě sdružení ARTES bylo jedním ze sponzorů této zajímavé hudební akce z projektu Koncerty pod balkonem-Zahradní slavnosti.

Tímto koncertem nekončíme. Můžeme se všichni těšit i na legendu české populární scény paní Yvettu SIMONOVOU, která i přes pokročilý věk přijala pozvání mezi seniory do Domova Donovalská na pražském Chodově ve čtvrtek 31.srpna.

Václav Stach