Láďa Vostárek a KATAPULT

Souputník – manažer, právník, textař Ladislav Vostárek 77 let

Narodil se 29. dubna 1946.

Občas jsme se potkávali v daleké minulosti. Zažili jsme mnohé, ale Láďa (drze si jako starší dovoluji jej takto oslovovat), byl přímo v centru dění tehdejší popmusic sedmdesátých a hlavně osmdesátých let.

Stačí jen uvést:

Katapult, Turbo, Shut Up Františka Ringo Čecha, Viktor Sodoma, Pražský výběr a mnoho, mnoho dalších jmen a hvězd.

A o svém životě a zážitcích vydal svým nákladem knihu vzpomínek, jak uvádí necenzurovanou, „Jen jednou dostat šanci“.

Stojí to za to si jí přečíst. Koupit se myslím nedá jinde, než na koncertech stále fungující kapely Turbo (u které také kdysi fungoval, pak se rozešli a zase k sobě vrátili, jak už je to v našich krajích docela zvykem). Ale sehnal jsem jí v Městské knihovně v Praze, stačí si jí objednat i přes Google.

A je to zajímavé čtení. Rád jsem zavzpomínal:

„Viktor a Franta nutili mladá děvčata, aby se otočila dozadu, že tam na ně čeká Papoušek Kakadu, popřípadě Tygr z Indie či Parní stroj. To vše byly hity té doby, a to jim ti, kteří byli o sobě přesvědčeni, že jedině oni jsou pravými vykladači umění na stránkách Melodie a jiných periodik, na hudbě se přiživujících, dávali pořádně sežrat.“

„Franta (Ringo Čech) ovšem tenkrát hrdě prohlásil, že šakalové vyjí, ale karavana kráčí dál, a on jím všem kyne z oken Čínské restaurace“.

Je to hezké čtení, je to obraz doby v naší branži. O Katapultu si přečtěte sami a navíc se můžete pokochat básnickými texty, které pro různé interprety napsal.

Takže Láďo, hodně zdraví a stále dobrou náladu do dalších let!!!

Václav Soldát