PETRA JANŮ 70 !!!

MILÁ A VÁŽENÁ PETRO, KRÁSNÝ KAŽDÝ DEN!

Omlouvám se, ale pokud se pamatuji, tak jsme si před mnoha a mnoha lety opravdu tykali. Stalo se tak na jedné „šňůře“ pro Mladou frontu s kapelou Golem Honzy Václavíka.

Je to už dávno, ale pořád si to pamatuji (Ty už nemusíš, pro jistotu se omlouvám). Byla jsi tenkrát na vrcholu slávy, od roku 1987 Zlatá slavice, a Tvé písničky, hlavně od Oty Petřiny, zaplňovaly rádio, televizi, venkovské poutě i produkci ElPíček

Některé hity Ti již dokonce byly až „proti srsti“, protože je posluchači chtěli až moc. Konkrétně „Moje malá premiéra“. Takže jsme se s Tvým již zesnulým manželem Michalem Zelenkou tenkrát domluvili, že jí budeš zpívat nejen jak byla složena, ale i jako rockovou, operní, operetní, džezovou a nevím jakou ještě úpravu. A dokonce jako parodii sama na sebe. Diváci tenkrát na různých štacích nestačili zírat. Michal byl chytrý manažer, který Ti změnil pravé jméno z Jany Petrů přesmyčkou na Petru Janů (v té době zpívala i jiná Jana Petrů, ovšem spíše lidovky s dechovkami). A vzali jste se do šťastného manželství, kde kvetla i Tvá písňová tvorba.

V roce 2021 Ti ARTES předal ocenění MISTR zábavního umění a byla jsi uvedena do Síně slávy. Zcela zaslouženě, protože svoje mistrovství dokazuješ stále.

Držíme Ti palce!

Václav Soldát