Tomáš Hejna

datum narození 19. července

Už mu je přes třicet a už je šéfredaktorem tradičního nakladatelství a vydavatelství Olympia, ale je to hlavně spisovatel, historik a stále zvídavý člověk.

Stále v akci, nevěřili byste co všechno zvládne. Vystudoval Střední školu knižní kultury a tam se naučil vše, nebo alespoň hodně o tom, jak se dělají knížky (to si podrobněji můžete přečíst v rozhovoru na tomto webu – rozhovory). Když rodina privatizovala známé nakladatelství Olympia, tak „začínal od píky“, tisknul a vázal knížky, ale talent se nezapře, takže se stal současným šéfredaktorem. Klasický workoholik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První knížky napsal ještě ve škole, ale pak jich už byly desítky. Hlavně literatura faktu, knížky o historii, osobnostech, o „Toulkách“ po Kralupsku, Slánsku, Kladensku. První asi byla „Češi ve všech koutech světa“, pak byly „Pověsti a báje“, „Přemyslovské střední Čechy“ a jiné. Je mu dáno, že objevuje neznámé, či málo známé osobnosti a události z naší historie.

V minulých letech se hodně věnuje zábavnímu umění. Jako výrazná osobnost Uměleckého sdružení ARTES, vytváří jeho dramaturgii zejména ve vztahu k MISTRŮM zábavy, tvoří a vydává umělecký magazín FORBÍNA, je v zákulisí snad všeho „co se šustne“. Podívejte se na jeho „Střípky z historie zábavního umění“ na tomto webu v Knihovně i na velký rozhovor „Jak se dělají knížky“ v rubrice Rozhovory.

Ještě ho čeká moc práce, a tak držíme palce!

Václav Soldát